AnaSayfa >> Hizmetlerimiz >> Saç Ekimi >> Fut ve Fue Tekniği Arasındaki Fark
Fut ve Fue Tekniği Arasındaki Fark

Fue saç ekimi ile fut saç ekimi yöntemleri, uygulama teknikleri açısından saç köklerinin alımında farklılık gösterir.

 

Ekim tekniği her iki yöntemde aynıdır. FUT tekniğinde donör bölgeden alınan saçlı doku bölgesi,estetik bir şekilde sütüre edildiği için ince bir çizgi oluşabilir.


Köklerin ayrılma işlemi 1, li 2, li 3, lü şekilde tasnif edilerek ayrılır. Saçsız alandaki bölgeye lokal anestezi altında mikro kanallar açılarak yerleştirilir.FUT yönteminde 2. seansın yapılması için en az 6 ay geçmesi gerekirken FUE de böyle bir durum yoktur.


FUE yönteminde 1.Saç ekiminden sonra,hemen ertesi gün 2. seans çalışma yapılabilir.


1.ekimden sonra aynı bölgeye sıklaştırma yapılacaksa 1 hafta sonra 2. seans sıklaştırma yapılabilir.


FUE de ise saçlı doku almak için herhangi bir kesi yapılmaz . Mikro motor kullanılmak suretiyle,0,7- 0,8 -0,9 ölçülerinde mikro motor uçları ile saç kökleri alınarak ,saçsız alandakiaçılan mikro kanallara,lokal anestezi altında EKİMPLUS uygulaması sayesinde, tek hareketle ekim gerçekleştirilir.


Saç kökü alınan bölge, ertesi gün sargısız bırakılarak,yara bölgesinin çok hızlı kapandığını ve iyileşmenin maksimum düzeyde gerçekleştiğini görebiliriz.


Saç alınan bölgede  iz kalmaz. Sonrasında ağrılı bir dönem olmaz.Yıkama 3.gün gerçekleştirilir.Kişi rahatlıkla günlük hayatına devam edebilir.Saç kökleri 3. aydan itibaren çıkmaya ve uzamaya başlar.6-8.aydan itibaren yeterli düzeyde uzamış olur.

 


Bize Sorun

 

Anket

Web sitemizi nasıl buldunuz ?


Web sitemizi nasıl buldunuz ?

307 Kez Oy kullanılmıştır.
Çok güzel % 55 168 Oy
İyi % 17 51 Oy
Kötü % 10 30 Oy
Çok kötü % 19 58 Oy